Dlaczego automaty i namioty bezcieniowe są bezużyteczne w fotografowaniu biżuterii?

 Wraz z powstawaniem coraz większej liczby sklepów internetowych pojawia się coraz więcej zautomatyzowanych rozwiązań do fotografowania produktów. Spełniają one swoją rolę dobrze jeśli w grę wchodzą przedmioty kolorowe, średnich rozmiarów, o konkretnym, przestrzennym kształcie, np. buty, figurki, kubki. Przedmioty płaskie, delikatne, lub o nietypowym trudnym do postawienia kształcie wyglądają słabo w tego typu maszynach.

Czytaj więcej: Dlaczego automaty i namioty bezcieniowe są bezużyteczne w fotografowaniu biżuterii?
 

Jak fotografować pierścionki?

Częstym problemem jest sposób zaprezentowania biżuterii na zdjęciu katalogowym. Poniższe wskazówki są jedynie poradami, a nie bezwzględnymi wytycznymi, których należy się sztywno trzymać.W tej części poruszymy kwestię pierścionków.

Czytaj więcej: Jak fotografować pierścionki?
 

Zatrudnij fotografa biżuterii - czy warto?

Fotografia reklamowa jest wszędzie tam, gdzie znajdzie się produkt do sprzedania. W szczególności dotyczy to branży jubilerskiej, oferującej produkty luksusowe, które cieszą przede wszystkim walorami estetycznymi. Gdy nie ma możliwości fizycznego obejrzenia pierścionka, czy zawieszki, z pomocą przychodzą katalogi produktowe, sklepy Internetowe, czy reklamy w magazynach. Wymaga to odpowiedniego zaprezentowania przedmiotu, w taki sposób, aby pokazać jego najlepsze cechy, zachęcić klienta do zakupu, ale jednocześnie nie okłamać go i przekazać realny, a nie przesadzony wygląd biżuterii.

Czytaj więcej: Zatrudnij fotografa biżuterii - czy warto?
 

Witaj na Blogu

Witaj na naszym blogu dotyczącym fotografii biżuterii. W poniższych wpisach znajdziesz wiele praktycznych porad dotyczących fotografowania biżuterii, zilustrowanych zdjęciami. Pamiętaj - praktyka czyni mistrza, więc aby wykonać dobre zdjęcie potrzeba trochę czasu i wysiłku. Jeśli Ci go brakuje, możesz skorzystać z naszych usług - sfotografujemy Twoją biżuterię szybko i profesjonalnie. Jeśli jednak wolisz wykonać zdjęcia we własnym zakresie, zapraszamy do lektury.